Amennyiben Ön online üzletet működtet vagy weboldalt üzemeltet, fontos, hogy tisztában legyen azzal, hogy milyen jogi követelményeknek kell eleget tennie.
Az online tevékenységek esetében számos jogszabály és előírás vonatkozik a weboldalak tartalmára, az adatvédelemre és az ügyfélkapcsolatra vonatkozóan, amelyeket be kell tartania ahhoz, hogy elkerülje a későbbi jogi problémákat.
A weboldalakkal kapcsolatban éppen azért nagyobb a kockázat, mert nyilvánosan közzétett, így mindenki, nem csak a cég ügyfélköre számára elérhető.
Webszolgáltatásunk az online jelenlétet megelőzően is igénybe vehető, ugyanis már a domain név megszerzésével, vagy már fennálló jogsértő domain névvel kapcsolatosan is ellátjuk a képviseletet.
A már létrehozott weboldalon megjelenő tartalom mellett, ha a cég termékértékesítésre vagy szolgáltatásnyújtásra is felhasználja a weboldalt, úgy az általános szerződési feltételeket is érdemes kialakítani és impresszummal együtt a weboldalon elérhetővé tenni.
Adatvédelmi szempontból pedig nem csak a kapcsolatfelvételt, állásjelentkezést, hírlevélre feliratkozást kell kezelni az adatkezelési tájékoztatóban, hanem külön „Süti” („Cookie”) tájékoztatót is közzé kell tenni, amelyet a weboldal látogatóival már az oldal megnyitásakor megismerhetnek.
Webszolgáltatásunk nem csak az online jogi hátterére terjed ki, hanem gyakran a közösségi médiában, weboldalon megjelenítendő tartalommal kapcsolatos szerzői jogi, illetve esetlegesen személyiségi jogi kérdésekre.
Igény esetén marketing célú megjelenéseket, azaz cikkeket, termékposztokat, promóciókat és nyereményjátékokat is véleményezünk, akár a közösségi médiában megjelenítendő tartalmakat is véleményezzük, nem csak az adott platform szabályaira, de szerzői, személyiségi jogi, illetve fogyasztóvédelmi (versenyjogi) vonatkozásra tekintettel is.